MARQUEZ RADZI ALVAREZOWI JESZCZE POCZEKAĆ NA WALKĘ Z MAYWEATHEREM

Ryan Burton, Boxingscene

2013-05-07

Wyniki sprzedaży systemu PPV ostatniej walki Floyda Mayweathera (44-0, 26 KO) tylko nasiliły spekulacje o jego możliwej walce z Saulem Alvarezem (42-0-1, 30 KO). O zdanie na ten temat poproszono Juana Manuela Marqueza (55-6-1, 40 KO). Sławny meksykański wojownik docenia klasę swojego rodaka, lecz na chwilę obecną radziłby mu jeszcze unikać "Pięknisia".

- Spotkanie z Mayweatherem byłoby naprawdę ciężkie dla "Canelo", a wszystko przez styl Floyda. Dlatego moim zdaniem Saul powinien wcześniej stoczyć jeszcze kilka pojedynków z bokserami, którzy boksują w podobny sposób co Mayweather i nabrał w tej kwestii więcej doświadczenia. Z drugiej strony na całym świecie nie ma drugiego takiego zawodnika jak Amerykanin, dlatego "Canelo" miałby ciężką przeprawę - uważa Marquez. Mimo tego widzi plusy w ewentualnej konfrontacji młodego rodaka z Mayweatherem.

MARQUEZ NIE CHCE REWANŻU Z MAYWEATHEREM >>

- Tak czy siak, Alvarez i tak by na tym skorzystał. Jeśli by wygrał, zostałby bohaterem wszystkich Meksykanów, lecz gdyby przegrał, to zyskałby ogromne doświadczenie i sporo by się jeszcze nauczył. Tym samym stałby się lepszym zawodnikiem - dodał pogromca samego Manny'ego Pacquiao.