BOKSERSKI WEEKEND W ORANGE SPORT

Informacja prasowa, Orange Sport

2013-04-30

Czy doczekamy się wreszcie sensacji? Czy też będzie jak zwykle? Niepokonany Francesco Pianeta (28-0-1, 15 KO) to kolejny kandydat do odebrania Władimirowi Kliczko (59-3, 50 KO) jego kolekcji mistrzowskich pasów federacji WBA, WBO, IBO i IBF.

Co zrobi młodszy z braci Kliczko? Czy jak zwykle będzie do bólu konsekwentny, jak zwykle będzie punktował lewym prostym i jak zwykle spróbuje z zaskoczenia trafiać prawym? Niczym cyborg, a nie człowiek. Tak bez emocji, choćby minimalnej dawki improwizacji, czy jakiejkolwiek chęci wprowadzenia w swój niezmienny styl delikatnej nawet dozy fantazji. Czy więc w ringu po raz kolejny pojawi się robot, który konsekwentnie będzie parł do zwycięstwa? Tak jak choćby czynił to w poprzedniej walce z Mariuszem Wachem, któremu tylko raz w piątej rundzie udało się lekko przestraszyć Kliczkę?

Od dziewięciu lat, a więc od czasów ostatniej porażki Władimira, w sposobie walki Ukraińca nie zmieniło się bowiem absolutnie nic. Dzięki swojej niesłychanej skuteczności "Dr. Steelhammer", wraz z bratem, rządzą niepodzielnie wagą ciężką. Obaj zgromadzili już wszystkie pasy najbardziej prestiżowych federacji zawodowego boksu na świecie. Nie Rosja czy Stany Zjednoczone są teraz najważniejszymi, pięściarskimi miejscami na świecie. Ich pozycję, dzięki Waligórze i Wyrwidębowi, przejęła właśnie Ukraina.

Czy były mistrz Unii Europejskiej Francesco Pianeta, który kiedyś trochę niesprawiedliwie zremisował z Albertem Sosnowskim (Polak był bowiem w tej walce lepszy) zmieni to podczas pojedynku w Mannheim i przeniesie częściowo królestwo wagi ciężkiej do Włoch, skąd pochodzi? Przekonamy się o tym w Orange sport.

Bokserski weekend w Orange sport:
- Władimir Kliczko vs. Francesco Pianeta (na żywo), sobota, 4 maja, godz. 21:00
powtórki: niedziela, 5 maja, godz. 7:00, 11:00, 16:10
- All Access: Mayweather vs. Guerrero (odc. 1-4), noc z soboty na niedzielę, 5 maja, godz. 1:00
- Floyd Mayweather vs. Robert Guerrero (na żywo), noc z soboty na niedzielę, 5 maja, godz. 3:00
powtórki - niedziela, 5 maja, godz. 10:10, 17:10