KLICZKO vs PIANETA NA ŻYWO W ORANGE SPORT

Leszek Dudek, Orange Sport

2013-04-30

W najbliższą sobotę Władimir Kliczko (59-3, 50 KO) zmierzy się w Mannheim z Francesco Pianetą (28-0-1, 15 KO) w obronie pasów mistrza świata federacji IBF, WBO i WBA wagi ciężkiej. Transmisja tej długo wyczekiwanej walki na żywo tylko na antenie Orange sport!

Najbliższy rywal Ukraińca zdaniem bukmacherów i ekspertów sportów walk nie ma większych szans na odebranie pasa mistrzowskiego. Włoch, były mistrz Unii Europejskiej federacji EBU, jest niższy i lżejszy od Kliczki, który ponadto może pochwalić się dużo większym zasięgiem ramion.

Zdaniem pięściarza warunki fizyczne nie stanowią większego problemu, czuje się dobrze przygotowany do starcia z Ukraińcem i na pewno nie podda się jeszcze przed pierwszym gongiem. Włoch przyznaje, że sobotni pojedynek będzie dla niego najważniejszym w dotychczasowej karierze. - Za mną bardzo udany okres przygotowawczy. Jestem niezwykle zmotywowany. Cztery dni po walce mój syn będzie obchodzić urodziny i chciałbym w ramach prezentu dać mu te pasy - mówił Pianeta podczas oficjalnej konferencji.

Kliczko na odważne deklaracje rywala reaguje stanowczo: - Jak to kiedyś mądrze powiedział Mike Tyson, "każdy ma plan, dopóki nie dostanie mocnego ciosu" - mówił na konferencji przed galą w Mannheim. - Pianeta będzie super zmotywowany i spróbuje wykorzystać swoją życiową szansę, lecz ja jestem już zbyt doświadczonym zawodnikiem i pokażę mu, gdzie kończą się jego możliwości - zapewnia Ukrainiec.

Transmisja walki Kliczko - Pianeta na żywo w sobotę 4 maja w Orange sport!