LITKIEWICZ PRZED KOLEJNYM TESTEM

Redakcja, Informacja własna

2013-04-18

Pięściarz grupy CK Promotion Patryk Litkiewicz (10-1, 5 KO) 25 maja stanie przed kolejnym zawodowym testem. 25 maja w niemieckim Koepenick tczewianin stanie w ringu z niepokonanym Ferdinandem Pilzem (6-0, 5 KO). Walka została zakontraktowana na dziesięć rund w wadze junior średniej, a jej stawką będzie mało prestiżowy młodzieżowy pas GBC.

Pilz na papierze wydaje się wymagającym rywalem. Niemiec pokonał przed czasem twardego Bronislava Kubina (16-10-1, 9 KO), który przegrywał na punkty z Krzysztofem Bieniasem, Mariuszem Cendrowskim oraz Łukaszem Maćcem. Dla Litkiewicza będzie to trzeci występ w tym roku. Tczewianin w ostatniej walce pokonał na punkty Marcina Cybulskiego (4-2-2, 4 KO). Promotor Litkiewicza nie zastanawiał się nad przyjęciem oferty z obozu niemieckiego.

- Pilz z pewnością będzie stanowił dla "Lity" spore wyzwanie. Nie zastanawialiśmy się długo nad przyjęciem oferty, to kolejny cenny test dla mojego podopiecznego. Patryk do walki przygotowywać będzie się pod okiem Rafała Kałużnego w Gdańsku dzięki uprzejmości EbroGym oraz firmy Tymex, która coraz prężniej inwestuje w boks - mówi szef CK Promotion, Krystian Cieśnik.