POWIETKIN JUŻ SZYKUJE SIĘ NA WAWRZYKA?

Redakcja, Informacja własna

2013-04-16

Mierzący 198 centymetrów Dominic Breazeale (4-0, 4 KO), równie postawny Dorsett Barnwell (8-0, 4 KO), a także już bardziej znani i mierzący po 193 centymetry DaVarryll Williamson (27-7, 23 KO) i Malik Scott (35-0-1, 12 KO) - co ich łączy poza tym, że wszyscy są bokserami wagi ciężkiej? Otóż ta czwórka zawitała niedawno do Czechowa, by pomóc Aleksandrowi Powietkinowi (25-0, 17 KO) w przygotowaniach do obrony pasa mistrza świata federacji WBA w wersji "Regular". Wspólne sparingi mają pomóc Rosjaninowi przed walką "z wysokim rywalem", do jakiej ma dojść 17 maja na terenie Rosji.

Na chwilę obecną głównym kandydatem do starcia z Powietkinem pozostaje nasz Andrzej Wawrzyk (27-0, 13 KO), mierzący 195 centymetry wzrostu. Czyżby dobór sparingpartnerów ostatecznie potwierdzał osobę Polaka jako pretendenta do tytułu wszechwag? Wydaje się, że raczej tak...

Wracając jeszcze do sparingpartnerów, Breazeale to olimpijczyk kadry USA z Londynu, Williamson miał kiedyś Władimira Kliczkę na deskach i doczekał się walki o pas IBF, natomiast Scott to jeden z najlepszych i najbardziej obecnie unikanych pięściarzy w królewskiej kategorii.