'PIERWSZA DAMA' DEMOLUJE

Leszek Dudek, Informacja własna

2013-04-13

Cecilia Braekhus (22-0, 6 KO) udowodniła, że jest królową wagi półśredniej i w walce wieczoru na gali w Frederikshavn pokonała przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie Mię St John (47-13-2, 18 KO).

Różnica klasy była tutaj ogromna. 45-letnia St John nie miała żadnych argumentów w walce z mistrzynią świata federacji WBA, WBC i WBO. Braekhus dominowała od samego początku i już w drugiej rundzie była bliska wygranej przed czasem, kiedy przez kilkanaście sekund zarzucała bezradną St John ciosami przy linach. Zawahała się jednak, co pozwoliło jej rywalce uciec na środek ringu.

Wyrok nie został odwleczony na długo. "First Lady" kontynuowała swój zdecydowany atak, a jej amerykańska przeciwniczka nie miała nic do powiedzenia. Sędzia ringowy Steffano Carozza podjął decyzję o przerwaniu walki w połowie trzeciej odsłony.