SZPILKA BĘDZIE PRACOWAŁ Z PSYCHOLOGIEM

fot. Sylwek Wosko, Super Express

2013-04-12

Artur Szpilka (13-0, 10 KO) przed kolejnym pojedynkiem będzie pracował z psychologiem Dariuszem Nowickim. - donosi "Super Express". - On nie przechodzi terapii. Celem jest kontrola emocji - tłumaczy terapeuta. Fachowiec ten pracował już z Mariuszem Wachem przed pojedynkiem z Władimirem Kliczką, pomagał także Krzysztofowi Włodarczykowi, Pawłowi Kołodziejowi, a także piłkarzom warszawskiej Legii.

Decyzję o zatrudnieniu psychologa wspólnie podjęli Szpilka i trener Fiodor Łapin. Cele spotkań Szpilki i Nowickiego są dwa: Praca nad koncentracją oraz kontrola emocji. - Artur nie przechodzi terapii. Prowadzę z nim trening mentalny, pracuję nad siłą i odpornością psychiczną zawodnika - tłumaczy Nowicki w rozmowie z "SE".

Kolejnym rywalem pięściarza z Wieliczki będzie doświadczony Ukrainiec - 33-letni Taras Bidenko (28-5, 12 KO). Walka odbędzie się 20 kwietnia podczas gali Wojak Boxing Night w Rzeszowie. Dla obchodzącego dziś 24. urodziny "Szpili" będzie to powrót na ring po trudnym, choć zakończonym efektownym zwycięstwem przez nokaut pojedynkiem z Mikem Mollo.