MARTYNA LETKIEWICZ WYGRYWA W ARGENTEUIL

Jarosław Drozd, Informacja własna

2013-04-07

W podparyskim miasteczku Argenteuil zakończył się wczoraj 10. Międzynarodowy Turniej Bokserski o Pasy “Montana”, w którym udział wzięło 90 zawodników i zawodniczek z 9 krajów Europy, w tym także reprezentacja Małopolski, wzmocniona dwoma zawodniczkami Carbo Gliwice - Martyną Letkiewicz (54 kg) i Lidią Fidurą (75 kg).

Z grona naszej ekipy najlepiej wypadła wspomniana Martyna (na zdjęciu), która w finale pokonała mistrzynię Norwegii, Camilę Johansen. W finale wystąpił także Damian Kiwior (69 kg), który po półfinałowym zwycięstwie nad Włochem Cristianem Sale, przegrał decydujący o zwycięstwie w turnieju pojedynek z Francuzem Walidem Ouaizzą. Mimo porażki młody zawodnik z Tarnowa zaprezentował sie bardzo dobrze, a na ostatecznym werdykcie sędziów zaważyły dwukrotne wyplucie ochraniacza przez Kiwiora.

Bardzo trudną przeprawę w półfinale miała Lidia, która ostatecznie przegrała z wymagającą Holenderką Nouchką Fontijn. Nota bene rywalka Polki w ćwierćfinale zwyciężyła doświadczoną Francuzkę Erikę Guerrier, zaś finale pokonała świetnie zapowiadającą się Szwedkę Love Holgersson. W półfinale turnieju w Argenteuil wystąpiła również Ewa Bulanda (51 kg), której po ćwierćfinałowym zwycięstwie nad Francuzką Naouel Bourbia, nie udało się niestety pokonać później jej rodaczki Mony Mestiaen.

Pierwsze turniejowe walki przegrali niestety: Dariusz Rabęda (60 kg), który był słabszy od Bułgara z norweskim paszportem, Simeona Bunardzhieva, Szymon Domoń (64 kg) - przegrał z Francuzem Yannickiem Dehezem oraz Piotr Czosnyka (81 kg) - wyeliminowany przez innego zawodnika gospodarzy - Jessy Luxemourgera.