ABEL SANCHEZ O WALCE GOŁOWKIN-MARTINEZ

Robert Morales, Boxingscene

2013-04-04

Po sobotniej walce Gołowkin-Ishida w Monte Carlo, doradca króla wagi średniej Sergio Martineza (50-2-2, 28 KO), Sampson Lewkowicz stwierdził, że walki unifikacyjne Argentyńczyka z Giennadijem Gołowkinem (26-0, 23 KO) i Danielem Gealem są ''dobrymi opcjami na przyszłość''. Wcześniej promotor Martineza - Lou DiBella - nie chciał słyszeć o pojedynku Martinez-Gołowkin, więc trener Kazacha, Abel Sanchez jest bardzo zadowolony ze zmiany sytuacji.

- Widzę to jako wspaniały znak. Kiedy byliśmy w Monte Carlo, Lou DiBella rozmawiał z Tomem Loefflerem o walce w tym roku lub w pierwszym kwartale przyszłego roku. Tak długo, jak oni będą rozmawiać, tak długo będzie istnieć możliwość walki Gołowkina z Martinezem - powiedział Sanchez.

38-letni Martinez 27 kwietnia w Buenos Aires zmierzy się z Martinem Murrayem (25-0-1, 11 KO). W przypadku zwycięstwa Martineza, jego powrót powinien nastąpić około września. Czy jeszcze w tym roku zobaczymy starcie Martinez-Gołowkin? Dla Kazacha byłaby to okazja na bardzo mocne wejście do rankingów P4P, dla Martineza szansa na kolejne potwierdzenie wielkości, a dla kibiców boksu prawdziwa uczta.