ARSLAN ZWIĄZAŁ SIĘ Z SAUERLAND EVENT

Redakcja, Informacja prasowa

2013-04-02

Były mistrz świata federacji WBA w wadze junior ciężkiej, 42-letni Firat Arslan (32-6-2, 21 KO), jest najnowszym nabytkiem prężnej niemieckiej grupy Sauerland Event. Walczący z odwrotnej pozycji niedawny pretendent do tytułów WBO i EBU pierwszą walkę pod banderą nowego promotora stoczy 27 kwietnia w Hamburgu.

- Zostałem mistrzem świata w wieku 37 lat. Teraz chcę nim zostać ponownie. Team Sauerland jest doskonałym partnerem do wykonania tego celu. Mają w swoich szeregach kilku światowej klasy cruiserów - oświadczył Arslan, który w ostatnich dwóch występach zanotował remis i porażkę, ale na dobrą sprawę sędziowie mogli w każdej z tych walk wskazać na bojowego weterana.

Nie jest tajemnicą, że Arslan marzy o rewanżu z Marco Huckiem (35-2-1, 25 KO), który w listopadzie pokonał go po bardzo kontrowersyjnej decyzji sędziów. Teraz jednak "Kapitan" będzie musiał bronić tytułu WBO w pojedynku z groźnym Olą Afolabim (19-2-4, 9 KO), a notowany na drugim miejscu w rankingu Firat będzie musiał poczekać na zwycięzcę.