WAWRZYK OTRZYMAŁ OFERTĘ OD HAYE'A?

Redakcja, Super Express

2013-04-02

Jak poinformował ''Super Express'', Andrzej Wawrzyk (27-0, 13 KO) jest jednym z zawodników, którym ofertę pojedynku złożył David Haye (26-2, 24 KO), powracający do ringu były mistrz świata dwóch kategorii wagowych. Walka miałaby się odbyć 29 czerwca w Manchesterze.

Przypomnijmy, że w 2007 roku ''Hayemaker'' odprawił już w pierwszej rundzie innego Polaka, Tomasza Bonina. Wawrzyk znajduje się obecnie na piętnastym miejscu w rankingu WBC i na siódmym miejscu w rankingu WBA. Mistrzami są oczywiście ukraińscy bracia - Witalij Kliczko jest czempionem WBC, a Władimir WBA, IBF i WBO. To właśnie z braćmi chce walczyć Haye, a pozycję obowiązkowego pretendenta mają mu zapewnić dwie walki z zawodnikami z czołówki.

Czy nasz ''Guliwer'' znajduje się w rankingach wystarczająco wysoko i jest wystarczająco znany, by poważnie traktować informacje o ofercie od Haye'a? Być może niedługo poznamy więcej szczegółów sprawy. - Próbowaliśmy dodzwonić się do promotorów Wawrzyka i do niego samego. Na próżno, żaden nie odbierał telefonu - twierdzi na razie ''Super Express''.