ALLACHWERDIJEW KONTUZJOWANY: PRESCOTT Z NOWYM RYWALEM?

Redakcja, ESPN

2013-03-22

Chabib Allachwerdijew (18-0, 8 KO) z powodu kontuzji łokcia musiał się wycofać z walki zaplanowanej na 30 marca, która miała być jego pierwszą obroną pasa federacji WBA kategorii junior półśredniej. Tak oto Breidis Prescott (26-4, 20 KO) pozostał bez rywala na galę w Mandalay Bay w Las Vegas.

- Chabib ma problemy ze swoim prawym łokciem, gdzie zebrało się mu sporo krwi. Przez to będzie wyłączony z akcji przez kilka tygodni i szczerze mówiąc raczej wykluczam jego powrót na ring przed rozpoczęciem lata - przyznał wiceprezydent grupy Top Rank, Carl Moretti.

W związku z tą sytuacją organizatorzy imprezy rozpoczęli negocjacje w sprawie zastąpienia Rosjanina Terrence'em Crawfordem (19-0, 15 KO), który podczas tego samego wieczoru miał stanąć oko w oko z Robertem Osiobe (14-5-4, 6 KO).

- Crawford miał wystąpić na tej gali, dlatego znajduje się w dobrej dyspozycji. Do tego jego walka teraz zostanie pokazana w międzynarodowym przekazie telewizyjnym. To powinna być ekscytujące widowisko - przekonuje Moretti.