TYSON: NOWA UMOWA FLOYDA TO COŚ WIELKIEGO

Edward Chaykovsky, boxingscene.com

2013-03-13

Parę tygodni temu król boksu zawodowego Floyd Mayweather Jr (43-0, 26 KO) ogłosił wieść o podpisaniu lukratywnego kontraktu z telewizją Showtime i znów zaszokował bokserki świat. Wstępem do wywiązania się z umowy opiewającej na sześć występów będzie starcie z Robertem Guerrero (31-1-1, 18 KO), do którego dojdzie 4 maja w MGM Grand w Las Vegas. W kuluarach mówi się, że "Money" dzięki kontraktowi z renomowaną telewizją ma zarobić astronomiczną kwotę 250 milionów dolarów.

Legenda wagi ciężkiej i jeden z najbardziej rozpoznawalnych sportowców na całym globie, Mike Tyson, jest podekscytowany obrotem spraw związanych z karierą Floyda. "Żelazny" zwraca jednak uwagę na to, że Mayweather najlepsze lata ma już za sobą i ciężko będzie mu zachować nieskalany rekord wywiązując się z kontraktu.

- Przejście Mayweathera z HBO do Showtime to coś wielkiego. Od dłuższego czasu próbowali tego dokonać i udało się. Bez wątpienia to nowa era dla Showtime. Jedyną kwestią jest to, że Floyd musi teraz wywiązać się ze swoich zobowiązać, walczyć często. Nie jest już młodzieniaszkiem, a walczy z głodnymi wilkami. Jeśli nadal będzie prezentował się tak jak kiedyś, będzie supermanem - powiedział Tyson.