PINDERA: ADAMEK LEPSZY OD 'TYGRYSA'

Redakcja, orange.pl

2013-03-13

Częstym tematem dyskusji kibiców jest pytanie "Kto jest najlepszym polskim bokserem zawodowym?". Zdaniem Janusza Pindery, cenionego komentatora, który dobrze zna kariery Tomasza Adamka (48-2, 29 KO) i Dariusza Michalczewskiego (48-2, 38 KO), lepszy jest ten pierwszy.

- Uważam, że na miano najlepszego polskiego pięściarza zasługuje Tomasz Adamek, nie Dariusz Michalczewski - mówi na swoim wideoblogu w serwisie "Orange.pl" znany komentator i ekspert bokserski Janusz Pindera. Dodaje jednak, że popularnego "Tigera" uważa za zawodnika wybitnego. Dlaczego więc stawia na "Górala"?

- Komentowałem 20 walk o mistrzostwo świata Darka Michalczewskiego i mogę z całą pewnością stwierdzić, że był pięściarzem wybitnym. Adamek walczył jednak w Stanach Zjednoczonych i był mistrzem świata w dwóch kategoriach - półciężkiej i juniorciężkiej - mówi Janusz Pindera.

Michalczewski także zdobywał tytuły dwóch dywizji (WBO, WBA, IBF w półciężkiej, WBO w junior ciężkiej), ale rzeczywiście prawie wszystkie swoje walki toczył w Niemczech.