J.D. JACKSON CHCE WALKI KOWALIEW-DAWSON

Redakcja, Fight Network

2013-03-09

Były mistrz świata dwóch kategorii wagowych, John David Jackson stał się po zakończeniu kariery uznanym trenerem. W przeszłości współpracował już m.in. z Bernardem Hopkinsem, Shanem Mosleyem czy Randallem Baileyem, obecnie wśród jego zawodników wyróżnia się ''półciężki'' Siergiej Kowaliew (20-0-1, 18 KO). Jackson twierdzi, że Rosjanin jest gotowy na sterroryzowanie swoimi potężnymi ciosami ścisłej czołówki kategorii do 175 funtów.

- Przed walką z Campillo mówiłem komentatorom, że on nie ma odpowiedniej siły, by powstrzymać takiego punchera jak Kowaliew. Poza tym obrona Campillo jest dobra, ale nie wspaniała. Kowaliew to w wadze półciężkiej nowa, prawdziwa potęga. Lionell Thompson, którego Siergiej zniszczył w ringu, sparował z Dawsonem, Hopkinsem, Pascalem - całą czołówką. Niedawno powiedział, że nikt nie uderza tak mocno jak Kowaliew. Ciosy Siergieja słyszą widzowie. Zdobędzie mistrzostwo świata prawdopodobnie już w tym roku, a potem przejmie kontrolę nad swoją kategorią - rzekł Jackson.

- Moim marzeniem jest walka Kowaliewa z Wardem rozgrywana w limicie 175 funtów, na neutralnym terenie. Wierzę, że Kowaliew go pokona. W tej chwili liczę natomiast na starcie z Chadem Dawsonem. Jakie inne opcje posiada Chad? Po walce z Wardem HBO może mu zaoferować jeszcze jedną dużą walkę. Kowaliew byłby logicznym wyjściem. To wspaniała konfrontacja, w której ze względu na to, że Chadowi brakuje często w ringu koncentracji, stawiam na Kowaliewa. Moim zdaniem Siergiej ma dużą szansę na zakończenie kariery Chada - dodał trener Rosjanina.