WIELKIE WALKI NA RINGU ESPN CLASSIC

ESPN Classic, Informacja prasowa

2013-03-07

Zdaniem wielu znawców, o zwycięstwie w boksie często nie decyduje siła czy imponująca muskulatura. To co robi różnicę w decydującym momencie to przede wszystkim spryt i szybkość. Cechy te liczą się szczególnie w przypadku lżejszych kategorii wagowych, o czym przekonują marcowe materiały ESPN Classic.

Na początku lat 70. w wadze koguciej i piórkowej rządził tylko jeden człowiek – niepozorny Meksykanin, Ruben Olivares (89-13-3, 79 KO). Jego prawa pięść wybijała rywalom boks z głowy, a on sam cieszył się z kolejnych tytułów WBA i WBC. Nie może więc dziwić, że już po zakończeniu kariery, w 1991 roku trafił do Międzynarodowej Bokserskiej Galerii Sławy.

Innym herosem, który zostanie przypomniany w tym cyklu będzie Sugar Ray Robinson (173-19-6, 108 KO) – wielokrotny mistrz świata walczący w kategorii średniej i półśredniej. Począwszy od 1946 roku, nieprzerwanie przez 5 lat bronił skutecznie swoich tytułów, dzięki "ruchom słodkim jak cukier".

Nie zabraknie także bokserów o nieco większych gabarytach. Włochy, mafia, pieniądze – te wszystkie elementy łączy w sobie postać Primo Carnery (88-14, 71 KO). Jego kariera do dziś wzbudza kontrowersje związane m.in. z podejrzeniami o ustawianie jego walk przez gangsterów. Jedno jest pewne - ten włoski kolos potrafił posłać rywala na deski z niesamowitą siłą.

Zachęcamy do oglądania legendarnych starć i bokserów przez cały marzec na antenie ESPN Classic.