WASILEWSKI: 'DIABLO' MÓGŁBY BYĆ DLA KLICZKI BARDZO NIEWYGODNY

Redakcja, sport.wp.pl

2013-03-07

W rozmowie z Wirtualną Polską promotor mistrza świata WBC wagi cruiser Krzysztofa ''Diablo'' Włodarczyka (47-2-1, 33 KO), Andrzej Wasilewski opowiedział o szansach na walkę Polaka z mistrzem WBC wagi ciężkiej, Witalijem Kliczką (45-2, 41 KO). Wasilewski uważa, że ten pojedynek jest realny, ale w najbliższym czasie mało prawdopodobny. Promotor odniósł się również m.in. do szans ''Diablo'' w ewentualnym pojedynku z Ukraińcem.

- Na razie czekamy na to, jakie dalsze plany będzie miał sam Witalij Kliczko. W najbliższym czasie prawdopodobnie nie będzie boksował ze względu na operację kolana. Gdyby zechciał szybko wrócić na ring, to wówczas pojawiłaby się szansa, że federacja WBC pozwoliłaby nam na tę walkę. Dziś jednak wydaje się, że w najbliższym czasie Witalij nie będzie walczył, a to oznacza że w międzyczasie odbędzie się walka eliminacyjna między Bermanem Stivernem i Chrisem Arreolą, która będzie właściwie walką o pozycję numer jeden. Podsumowując - rozważamy wariant przejścia Krzysztofa do wagi ciężkiej, ale zrobimy to dopiero wtedy, kiedy pojawi się jakaś ciekawa konfiguracja - mówi promotor.

- Witalij, podobnie zresztą jak jego brat Władimir, potrafią znakomicie wykorzystać swoje warunki fizyczne i doświadczenie ringowe. Wszystkie argumenty mają po swojej stronie. Fakty są takie, że ani Sosnowski, ani Adamek, ani Wach, żadnego z braci Kliczków tak naprawdę nawet nie zmusili do wysiłku. Czy Krzysztof byłby w stanie to zrobić? Ciężko powiedzieć. W swojej kategorii wagowej Włodarczyk nie jest zbyt szybkim zawodnikiem, ale na tle Kliczki pewnie okazałby się szybki. Może nawet za szybki... Bo nie zapominajmy, że każda kategoria w górę wiąże się z dużą różnicą w szybkości. Z tym, że ta szybkość to jedyny aspekt, w którym upatruję jego szans. Jak dużych? Nie wiem, nie zastanawiałem się nad tym. Szukamy ciekawych walk, klasowych rywali i dużych okazji. Tu nie ma znaczenia to, czy mamy 20 czy 50% szans na zwycięstwo, bo nawet przy 20% taką walkę byśmy wzięli. Ale powiedzmy sobie szczerze - Krzysztof mógłby być dla Witalija bardzo niewygodny - tak Wasilewski patrzy na przebieg ewentualnej walki.