6 MEDALI POLEK W HAMBURGU

Jarosław Drozd, Hanna Solecka, Informacja własna

2013-03-05

W Hamburgu zakończył się trzydniowy turniej bokserski kobiet, w którym rywalizowało aż 168 zawodniczek (kadetek, juniorek i seniorek) z 11 państw. W zawodach uczestniczyło kilka gwiazd kobiecego boksu, np.: Szwedka Love Holgersson  -  mistrzyni Europy i świata juniorek, Węgierka Timea Nagy - brązowa medalistka mistrzostw Europy i świata seniorek czy Niemka Andrea Strohmaier – wicemistrzyni Europy seniorek.

Na hamburskim ringu do rywalizacji stanęła także europejska czołówka kadetek i juniorek, wśród których były mistrzynie świata, Europy oraz srebrne i brązowe medalistki tych imprez. Nasze najmłodsze reprezentantki zdobyły więc niezwykle cenne doświadczenie, które powinno zaprocentować podczas Mistrzostw Świata, które mają odbyć się we Włoszech.

Dwie Polki wywalczyły w Hamburgu złote medale - seniorka Sylwia Kusiak w walce finałowej pokonała (16-5) Aynur Rzayevą z Azerbejdżanu 16:5, a juniorka Justyna Pietras w pierwszej walce zdeklasowała niepokonaną Niemkę Jaqueline Polex, a w walce finałowej wysoko na punkty rozprawiła się z jej rodaczką Leną Sprathof.

Na drugim miejscu zawody ukończyła debiutująca w rywalizacji seniorskiej Hanna Solecka. W walce półfinałowej wygrała (15-13) z Dunką Shaghayegh Ashkani, a w walce finałowej nieznacznie przegrała (12-13) z Janine Hoffmann z Niemiec. Trzecie miejsca przypadły w udziale Mireli Balcerzak, Natalii Andrulaniec i Paulinie Sobieskiej. Pierwsza przegrała po wyrównanej walce z Niemką Selim Korkmaz, druga uległa Szwedce Stephanie Thour, a trzecia okazała się słabsza o jeden punkcik (!) od Węgierki Diany Hegedus.

Serdecznie gratulujemy ringowej postawy!