SZYBKA ROBOTA CHARRA

2013-02-22

Manuel Charr (23-1, 13 KO) po porażce z Witalijem Kliczko o tytuł WBC wagi ciężkiej zanotował drugie szybkie zwycięstwo, pokonując przed momentem Yakupa Saglama (28-2, 25 KO)

Zaraz po pierwszym gongu obaj pięściarze rozpoczęli półminutową kanonadę. Potem tempo już trochę spadło, lecz do końca pierwszej rundy trwała wymiana sierpów w półdystansie. Po przerwie Saglam dwukrotnie mocno trafił prawym overhandem bitym z góry, jednak Charr przyjął te ciosy bez zmrużenia oka i w drugiej połowie drugiego starcia zepchnął przeciwnika do defensywy, wyraźnie górując nad nim fizycznie. Kiedy rozgrzani kibice czekali już na trzecią odsłonę, Turek z nimieckim paszportem pozostał na krzesełku, sygnalizując kontuzję lewego barku.