'CHCEMY POKAZAĆ, ŻE CANELO JEST ZAWODNIKIEM KOMPLETNYM'

Victor Gonzalez, notifight.com

2013-02-18

Mistrz WBC w wadze junior średniej, Saul Alvarez (41-0-1, 30 KO), rozpocznie tegoroczną rywalizację w ringu od mocnego uderzenia, kiedy 4 maja zmierzy się w Las Vegas z czempionem WBA Super, Austinem Troutem (26-0, 14 KO). Szkoleniowiec Meksykanina, Chepo Reynoso, podkreśla, że rywal jest trudny, ale właśnie takich „Canelo” chce. Dodatkową motywacją będzie dla niego fakt, że dwa lata temu Trout pokonał jego starszego brata, Rigoberto.

- Cieszymy się z wyboru przeciwnika. Trout to atrakcyjny pięściarz, mistrz świata, niepokonany, pas zdobył w walce z Rigoberto Alvarezem, a w ostatnim pojedynku pokonał Miguela Cotto. To młody, ambitny zawodnik, do tego mańkut, na pewno będzie trudnym rywalem. Na tym poziomie jednak wszyscy rywale są trudni. Chcemy pokazać, że „Canelo” jest zawodnikiem kompletnym – mówi trener.

Alvarez przygotowuje się do majowego występu w Guadalajarze, ale już pod koniec lutego wyruszy do Stanów Zjednoczonych, gdzie wkroczy w najbardziej intensywną fazę treningów.

- Teraz wybierzemy się do Mexico City, zrobimy parę wywiadów, a następnie wyruszymy do Teksasu, gdzie mamy kilka zobowiązań. Potem lecimy do Los Angeles, gdzie będziemy się przygotowywać do walki – mówi Reynoso.