KRETSCHMANN 'PRZEKRĘCONY' W FINALE BB

2013-02-09

Ali Baghouz (9-1-1, 4 KO) został niespodziewanym tryumfatorem 19. edycji programu Bigger's Better w Portugalii. Nie obyło się jednak bez kontrowersji w finale, w którym "pokonał" faworyzowanego Steffena Kretschmanna (18-3, 15 KO).

Blisko dwumetrowy Niemiec, w czasach amatorskich jeden z najlepszych juniorów świata, wygrał gładko dwie pierwsze walki. W półfinale odprawił na punkty Fernandeza Agibane'a, który z kolei w ćwierćfinale okazał się lepszy od naszego Łukasza Zygmunta. W walce o zwycięstwo w całym turnieju i 15 tysięcy dolarów Baghouz przez trzy rundy ambitnie nacierał do przodu, rzucał obszernymi sierpami, ale lepiej wyszkolony Steffen cały czas kontrolował to, co dzieje się w ringu. Po ostatnim gongu wydawało się, że werdykt powinien być oczywisty, tymczasem sędziowie orzekli remis i zarządzono dodatkową, czwartą odsłonę.

W niej już na samym początku Belg z marokańskimi korzeniami atakiem głową rozciął głęboko prawą powiekę rywala. Doświadczony sędzia Steve Smoger przerwał wszystko na trzy minuty, by narożnik Kretschmanna mógł zatamować krew. Po przerwie wyczuwający okazję Ali rzucił się na przeciwnika i po kilku ciosach zebranych na rękawice Niemiec zgłosił arbitrowi, iż krew zalewa mu oko i nic nie widzi. W takiej sytuacji Smoger ogłosił zakończenie walki i wygraną Baghouza przez TKO.

Kolejna edycja cyklu Bigger's Better już w marcu w Salonikach.