GOŁOTA: WALK SALETY NIE WIDZIAŁEM

Maciej Stolarczyk, Eurosport.Onet.pl

2013-02-07

Andrzej Gołota (41-8-1, 33 KO) przygotowuje się w Warszawie do walki z Przemysławem Saletą (43-7, 21 KO), która odbędzie się 23 lutego podczas gali Polsat Boxing Night. W środę uczestnik walk o mistrzostwo świata spotkał się z dziennikarzami, by opowiedzieć o przygotowaniach do pojedynku.

- Za treningi odpowiada trener Andrzej Gmitruk, takie jest jego zadanie. On twierdzi, że jest ekstra. Zobaczymy. Kondycyjnie czuję się nieźle. Bywało lepiej, ale w moim wieku nie ma co narzekać. Coś tam jeszcze we mnie sił zostało, dziesięć rund powinienem wytrzymać – powiedział Gołota.

- Po co panu walka z Saletą?
Andrzej Gołota: Po starciu z Adamkiem przeszedłem operację barku i chcę zobaczyć, jak ręka teraz pracuje. Dwa razy mieliśmy z Saletą zakontraktowane walki, które nie doszły do skutku. Trzeba to kiedyś zrobić. Saleta chce mnie zbić, ma na to szansę. Dziś każdy ma szansę.

- Oglądał pan jakieś walki Salety?
AG: Nie, ale widziałem niektóre jego filmy.

- Saleta powiedział, że kiedyś był pan lepszym od niego bokserem, ale teraz wiek wyrównał szanse.
AG: Wiek i gabaryt. On rośnie w oczach. Ciężko coś obstawiać, to jest boks, jeden cios i nie ma zawodnika.

- Jeśli wygra pan z Saletą, będzie chciał pan drugiej walki z Tomaszem Adamkiem?
AG: Nie wiem co będzie. Zobaczę jak bark pracuje w starciu z Saletą.

- W jednym z wywiadów powiedział pan, że w poprzedniej walce został pan "wystawiony", sugerując Ziggy'ego Rozalskiego. Jakiś kret w ekipie?
AG: Nie wiem czy był kret. Kret zza pleców wychodzi i nigdy z nim nic nie wiadomo. Ciekawe pytanie, ale wiesz, kret nie śpi.

- Utrzymuje pan kontakty z Rozalskim?
AG: Pewnie, codziennie do siebie dzwonimy. Kocham go. A tak poważnie, to nie mamy ze sobą nic wspólnego. Po walce z Adamkiem szybko się rozstaliśmy. Nie znamy się.

- Dziś miałby pan większe szanse z Adamkiem?
AG: Na pewno tak. Ręka jest inna niż kiedyś. Adamka nie widziałem ostatnio w akcji, wiem że boksuje z dużymi zawodnikami.

- Żałuje pan, że na najbliższej gali nie dojdzie do walki Szpilki z Zimnochem?
AG: Szkoda, ale to od początku było bardzo odważne pociągnięcie, żeby mieć dwie walki w trzytygodniowym odstępie. Szpilka dostał parę ciosów od Mollo i powinien odpocząć.