ZAWODOWY BOKS NA KUBIE?

Adam Jarecki, insidethegames.biz

2013-02-03

Ciekawe informacje wyciekają z Gorącej Wyspy. Bardzo możliwe, że boks zawodowy po 50 latach powróci na Kubę. Wszystko za sprawą nowych projektów AIBA - World Series of Boxing (WSB) oraz AIBA Pro Boxing (APB).

Boks amatorski jest jednym z najbardziej popularnych sportów na Kubie przynoszących ogromne sukcesy. Z pewnością ich przyłączenie do nowych projektów miałoby ogromny wpływ na poziom zawodów.

AIBA, która stara się przejąć boks zawodowy, chce nakłonić prezesa Kubańskiego Związku Bokserskiego Alberto Puiga de la Barcę, do wzięcia udziału w nowych projektach. Prezydent AIBA, Ching-Kuo Wu wyruszył do kraju Fidela Castro wraz z Karimem Bouzidi zajmującym się WSB oraz Benoitem Giranem, który jest dyrektorem APB. Jak sam mówi, są bliscy porozumienia.

- To było bardzo owocne spotkanie, gdzie mogliśmy dokładniej przedstawić czym jest WSB oraz APB i jakie będzie miało znaczenie dla pięściarstwa. Mimo wszystko Kubańczycy nie podjęli jeszcze wiążących decyzji, jednak jestem przekonany, że zrobią to dla dobra swoich pięściarzy. Kuba jest jedną z potęg pięściarstwa, zatem ich dołączenie do nowych projektów zdecydowanie podniosłoby poziom rozgrywek. Myślę, że jesteśmy blisko porozumienia - powiedział prezydent AIBA.