DIRKS I BRITSCH WYGRYWAJĄ W BERLINIE

2013-02-02

Kolejne zwycięstwo odniósł niepokonany na zawodowych ringach Dustin Dirks (27-0, 20 KO). Niemiecki prospekt nie zachwycał w ostatnich występach, ale dziś nie miał żadnych problemów ze zdominowaniem kiepskiego Christiana Cruza (12-14-1, 10 KO).

Zderzenie głowami w pierwszej rundzie doprowadziło do krwawienia na twarzy Amerykanina. Dirks wykorzystał sytuację i swoimi ciosami coraz bardziej rozbijał rywala. Walka została przerwana w trzeciej odsłonie, kiedy 23-letni Niemiec był już na dobrej drodze do znokautowania starszego o ponad dekadę przeciwnika.

Notowany na 12. miejscu przez federację IBF Dominik Britsch (27-1-1, 9 KO) udanie powrócił między liny po porażce w rewanżowym starciu z Roberto Santosem (18-6-3, 10 KO). 25-letni Niemiec, który jeszcze kilkanaście miesięcy temu był nadzieją Sauerland Event na tytuł mistrzowski w wadze średniej znów nie zachwycił i po ośmiu rundach wymęczył zwycięstwo nad Luisem Crespo (8-4-1, 4 KO).

Przez dłuższy czas walka była wyrównana, ale kiepsko przygotowany Hiszpan zmęczył się w połowie i stanowił coraz mniejsze zagrożenie dla faworyta. Po ostatnim gongu sędziowie jednogłośnie wskazali na Britscha, punktując 78-73, 78-72 i 79-72.