SCHAEFER OFERUJE 3 MILIONY TOP RANK

Rick Reeno, boxingscene.com

2013-01-23

Kibice od dłuższego czasu czekają na wielką walkę w wadze super koguciej pomiędzy mistrzem WBO Nonito Donaire (31-1, 20 KO) i niepokonanym championem federacji WBC, Abnerem Maresem (25-0, 13 KO). Słynny promotor, Bob Arum twierdzi, że aktualnie trwają negocjacje pomiędzy obozami i do starcia może dojść już 13 kwietnia na antenie telewizji HBO.

Na odzew drugiej strony nie trzeba było czekać. Richard Schaefer z Golden Boy Promotions uważa proponowane przez Aruma pieniądze za obelgę i sam kładzie na stół aż 3 miliony dolarów do podziału dla grupy Top Rank.

- Śmieszą mnie wypowiedzi Aruma, który twierdzi, że chce walki Donaire-Mares. To ta sama gadka, którą kibice słyszeli przy próbach organizacji Pacquiao-Mayweather. Arum proponuje śmieszne pieniądze, my damy im 3 miliony dolarów. Moim zdaniem obaj pięściarze zasługują na wypłatę życia w takiej walce. To pojedynek dwóch świetnych, młodych mistrzów i moim zdaniem Arum ośmiesza się ze swoimi ofertami. Kładziemy na stół 3 miliony, niech Arum i Donaire się nimi podzielą.

Schaefer twierdzi, że Arum nie potrafi generować tak wielkich pieniędzy jak Golden Boy Promotion z kasowych walk.

- Widzę tą walkę trochę inaczej niż Arum, moim zdaniem to będzie wielki hit. Może on nie ma takich środków do generowania wielkich pieniędzy z walk? My je mamy, dlatego jesteśmy liderami w tej branży i jesteśmy w stanie zagwarantować Donaire tak wysoką stawkę - dodał Schaefer.