PROKSA WRACA W IRLANDII PÓŁNOCNEJ

Piotr Jagiełło, boxrec.com

2013-01-23

Po pięciu miesiącach przerwy na ring powróci Grzegorz Proksa (28-2, 21 KO). "Super G" 9 lutego na gali w Belfaście zmierzy się z Lee Noblem (15-24-3, 3 KO) – informuje portal boxrec.com. Pojedynek zakontraktowano na sześć rund.

Proksa po raz ostatni boksował we wrześniu 2012 roku i po pięciu niezmiernie ciężkich rundach przegrał przed czasem mistrzowską potyczkę z bombardierem z Kazachstanu – Giennadijem Gołowkinem. Wcześniej Polak rozprawił się z Kerrym Hopem i sięgnął po mas czempiona Starego Kontynentu w wadze średniej.

Noble pomimo kiepskiego bilansu należy do twardych oponentów, tylko dwa razy przegrywał przed czasem. "Błyskawica", bo taki jest jego przydomek, potrafił sprawiać niespodzianki pokonując kilku prospektów. 25-latek jest ceniony na brytyjskim rynku i nie może narzekać na brak ofert. W ubiegłym roku walczył siedmiokrotnie – dwa razy zwyciężał (pokonał m.in. Phila Fury’ego), raz zremisował i czterokrotnie musiał uznać wyższość rywala.

Na gali w Północnej Irlandii zobaczymy ponadto dwie walki o pasy. Lee Selby (13-1, 5 KO) rywalizował będzie z Martinem Lindsayem (20-1, 7 KO), stawką tytuł mistrza Wspólnoty Brytyjskiej w dywizji piórkowej. Miejscowy bożyszcze Carl Frampton (15-0, 10 KO) stanie zaś przed szansą wzbogacenia się o tytuł mistrza Europy kategorii junior piórkowej. Warunek jest następujący, trzeba pokonać Kiko Martineza (27-3, 19 KO). Atrakcją powinien być również występ Andy’ego Lee (28-2, 20 KO).