GOŁOWKIN POSZUKA NOKAUTU

Piotr Jagiełło, fightnews.com

2013-01-16

W sobotę w mekce zawodowego boksu, czyli w Madison Square Garden Giennadij Gołowkin (24-0, 21 KO) przystąpi do kolejnej obrony pasów WBA i IBO w wadze średniej. Mający zadatki na wielką gwiazdę Kazach tym razem stanie naprzeciw Gabriela Rosado (21-5, 13 KO) i z dużym szacunkiem wypowiada się o rywalu, który wygrał ostatnie siedem potyczek.

- To będzie świetna walka dla nas obu. Przede mną trudne zadanie, bo rywal jest duży i silny, ale ja czekam na wymagające pojedynki – powiedział "GGG".

W ostatnim występie Gołowkin w bezpardonowy sposób powstrzymał naszego Grzegorza Proksę. Tym razem scenariusz może być inny, choć wybuchowe zwieńczenie walki jak najbardziej jest brane pod uwagę.

- Tym razem będę musiał pokazać inne umiejętności, bo Rosado różni się od Proksy. Grzegorz był nieznany w Stanach Zjednoczonych, europejski mistrz z samego szczytu. Do konfrontacji z Rosado mam takie samo podejście – pokazać nadzwyczaj interesujący boks. Kibice czekają na pięściarzy, którzy polują na nokaut od pierwszego gongu – dodał 30–latek.