WARD JUŻ SIĘ REHABILITUJE

Redakcja, ESPN

2013-01-16

Dwa tygodnie minęły od operacji kontuzjowanego barku lidera kategorii super średniej - Andre Warda (26-0, 14 KO). Mistrz świata federacji WBC i WBA już w poniedziałek rozpoczął długą, żmudną rehabilitację, mającą mu umożliwić jak najszybszy powrót na ring.

- Za mną pierwsze zajęcia. Trwały króciutko, ale jestem z nich zadowolony, ponieważ mam duży zakres ruchu jak na taki etap rehabilitacji. Zresztą moja fizjoterapeutka - Lisa Giannone, chciała sprawdzić najpierw, czy wszystko goi się prawidłowo - tłumaczy "SOG", w przeszłości również mistrz olimpijski oraz tryumfator turnieju "Super Six". Według pierwszych prognoz okres rehabilitacyjny powinien trwać od czterech miesięcy do pół roku, tak więc Ward teoretycznie będzie gotowy na dużą walkę już na początku jesieni.

- Po tym jak przesiedziałem dziesięć dni w domu byłem szczęśliwy, że w końcu mogę gdzieś wyjść na zewnątrz. Nie zamierzam się jednak nigdzie spieszyć, tylko chcę to mądrze rozegrać i słuchać wszystkiego co mi mówią lekarze. Choć nie ukrywam, iż liczę na jak najszybszą rehabilitację. Poświęcę się jej równie mocno jak poświęcałem się treningom bokserskim - zapewnia Ward.