ROY POWALCZY Z 48-LETNIM WETERANEM W ANGLII?

Piotr Jagiełło, BBC Sports

2013-01-16

Żywa legenda boksu Roy Jones Junior (56-8, 40 KO) pomimo 44 lat na karku myśli o kolejnych walkach. Wielki mistrz sprzed lat w poszukiwaniu pieniędzy ma wybrać się do Anglii i w kwietniu stoczyć tam pojedynek z… 48-letnim Stevem Collinsem (36-3, 21 KO) – informuje z reguły dobrze poinformowana stacja BBC.

Collinsa śmiało możemy nazwać bokserskim weteranem. Irlandczyk w swoim dorobku ma mistrzowskie pasy WBO wagi średniej i super średniej, ale ostatni raz na ringu gościł dokładnie… 5 lipca 1997 roku!

- Są naprawdę duże szanse na zorganizowanie tej potyczki. Nie patrzyłem na niego, ale gdy powiedział, że chce ze mną walczyć powiedziałem OK. Jeśli faktycznie chce tej walki to może ją dostać. Powiedziałem: Hej, przepraszam, że do naszej rywalizacji nie doszło wtedy, kiedy powinno, ale to nie z mojej winy – powiedział były czempion czterech kategorii wagowych. 

Głos zabrał też "Celtycki Wojownik", który pokonywał w zamierzchłych latach znakomitych Brytyjczyków Nigela Benna i Chrisa Eubanka

- Roy potrzebuje tej walki. On twierdzi, że jest jednym z najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe w historii, a odmawiał pojedynku ze mną. Czuję duże zadowolenie, gdy myślę o mojej karierze. Chciałem tej jednej walki z Juniorem i odszedłem z boksu, gdy nie mogliśmy jej zorganizować. Amerykanin bał się mnie. Nie mówię, że teraz jest tchórzem, ale kiedyś był – w niezbyt wyszukanym stylu prowokuje Collins.

Wątpliwy pogromca Pawła Głażewskiego z czerwca ubiegłego roku raz jeszcze zapewnia wszystkich troskliwych, że z jego zdrowiem wszystko jest w najlepszym porządku i nikt nie będzie w stanie odesłać go na przedwczesną emeryturę. Ostatnim skalpem Roya jest wspominany wielokrotnie pas czempiona dywizji cruiser.

- Gdy ktoś wyzywa mnie na pojedynek, trudno odmówić. Wciąż czuję się świetnie i będę robił swoje. Fani nigdy nie powiedzieli mi kiedy mam zacząć, dlaczego więc mieliby wskazywać finisz? Nie znają mnie lepiej ode mnie, dlaczego mieliby wskazywać co mam robić? Będę spełniony w momencie wywalczenia tytułu w wadze junior ciężkiej – dodał pięściarz z Pensacoli.