PRZED WSB: MICHELUS W 54 KG, DEBIUT MALUJDY

Piotr Jagiełło, Informacja prasowa

2013-01-16

Już w piątek w hali "Znicz" w Pruszkowie czeka nas trzeci mecz ekipy Hussars Poland na własnym terenie w rozgrywkach World Series of Boxing. Podopieczni Huberta Migaczewa postarają się zrewanżować mocnej ekipie Mexico Guerreros, a kilka przeprowadzonych zmian ma im w tym pomóc.

Po nie do końca zadowalającym starcie kategorię wagową postanowił zmienić Dawid Michelus. Wychowanek Sokoła Piła zaboksuje w dywizji do 54 kilogramów, a jego rywalem będzie boksujący z odwrotnej pozycji Aaron Alameda Lopez. Do tej pory Lopez stoczył trzy pojedynki na arenie WSB, z czego wygrał tylko raz.

Trudne zadanie będzie czekało twardego i ambitnego Adila Aslanowa. W kategorii do 61 kilogramów przyjdzie mu rywalizować z Białorusinem Wazgenem Safarjancem, który legitymuje się znakomitym bilansem 8 zwycięstw i tylko 1 porażką. 28-latek jest dwukrotnym medalistą mistrzostw Europy, na swoim koncie zgromadził srebrny i brązowy medal. W zeszłym roku występował na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Przed szansą przełamania niefortunnej passy stanie Mateusz Tryc. W wadze średniej przyjdzie mu mierzyć się z Conradem Cummingsem z Irlandii.

- Fakt, przegrałem do tej pory dwie walki w Argentynie i Meksyku, ale wiele się dzięki temu nauczyłem i tym razem będę przygotowany znakomicie. Wraz z trenerem oglądaliśmy wiele walk Cummingsa, więc jestem zapoznany z jego stylem. Mogę wszystkim zagwarantować, że zobaczycie bardzo interesujący bój. Na trybunach będą moi kibice i rodzina. Będę szczególnie zmotywowany – zapowiada Tryc.

W Pruszkowie nie zabraknie również ulubieńca kibiców Siergieja Kuźmina. Świetnie rokujący białoruski półciężki skrzyżuje pięści z niedoświadczonym Albańczykiem Christianem Demajem i wydaje się, że na papierze faworytem jest reprezentant naszej Husarii.

Ciekawa potyczka czeka nas w najcięższej kategorii. Znany z występów na zawodowych ringach Mateusz Malujda (4-3, 1 KO) po raz pierwszy zaprezentuje się w elitarnych rozgrywkach World Series of Boxing. 30-letni wrocławianin, niegdyś utytułowany amator, podejmie byłego mistrza Portoryko Gerardo Miguela Bisbala Melero. Polak [na zdjęciu] jest znany kibicom z dwukrotnego udziału w jednodniowym turnieju Bigger’s Better. 

Bilety na mecz WSB Hussars Poland vs Mexico Guerreros można kupić w sekretariacie Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowych przy hali Znicz w Pruszkowie oraz w hali treningowej Husarii przy ulicy Łazienkowskiej 6a w Warszawie.