ORTIZ I CZAGAJEW O TYTUŁ WBA INTERIM

Piotr Jagiełło, notifight.com

2013-01-16

Były mistrz świata Rusłan Czagajew (30-2-1, 19 KO) i czołowy kubański pretendent Luis Ortiz (19-0, 16 KO) zostali wyznaczeni przez federację WBA do walki o tymczasowy pas mistrzowski (Interim). "Super" czempionem tej organizacji jest Władimir Kliczko (59-3, 51 KO), zaś "regularny" tytuł posiada Aleksander Powietkin (25-0, 17 KO). Wygląda więc na to, że już niebawem World Boxing Association będzie mogła poszczycić się aż trzema pasami w "królewskiej" kategorii.

Sytuację wyjaśnia Ricardo Rizzo z promującej Ortiza grupy Dream Team Promotions. Ekipa Kubańczyka chętnie wybierze się za naszą zachodnią granicę, pod warunkiem, że zostanie osiągnięte porozumienie z promotorem Felixem Sturmem.

- Dostaliśmy list od WBA w którym informują nas, że powinna się odbyć eliminacyjna walka pomiędzy Rusłanem Czagajewem i Luisem Ortizem. Jeśli wygramy, w niedługim czasie otrzymamy szansę rywalizacji o regularny tytuł. Promotorem Rusłana jest Felix Sturm. Rozpoczęliśmy negocjacje. Powiedziałem Sturmowi, że pojedynek możemy zorganizować tylko w Niemczech, ponieważ Czagajew ma potwierdzone zapalenie wątroby i nie może walczyć poza granicami kraju. Jeśli dobijemy targu, to zobaczycie nas w Niemczech. Piłeczka jest po stronie Sturma – powiedział Rizzo.