WIDEO Z WALKI FONFARA-KARPENCY

Redakcja, Fonfara Team

2013-01-11

W połowie listopada Andrzej Fonfara (23-2, 13 KO) pokonując Tommy'ego Karpency'ego zdobył wakujący tytuł federacji IBO kategorii półciężkiej. Potem Amerykanin i jego obóz kwestionowali tę porażkę sugerując faul Polaka, jaki miał zadecydować o kontuzji barku. Obóz Fonfary teraz odpowiada nagraniem wideo, z którego jasno wynika, iż Karpency chciał się wycofać już po szóstym starciu. Na nagraniu jest pokazane jak Andrzej Fonfara łamię rękę podczas drugiego nokdaunu w pierwszej rundzie (uderzenie prawym prostym w czoło rywala). Jest również wyraźnie pokazane, że walka została przerwana na prośbę samego Tommy'ego, który nie był wstanie jej kontynuować.

Poniżej natomiast prezentujemy Wam transkrypcję w języku angielskim oraz przetłumaczone wszystko na polski.

English:

Moments before round 7
Pat Nelson: Tommy ... Tommy... 30 more seconds.
Tommy Karpency: I can't
Pat Nelson (manager): Yeah you can...
Tommy Karpency: I can't see Pat
Pat Nelson: Then go for broke for 30 seconds
Tommy Karpency Sr. (trainer): The heaviest odds you'll ever do in your life... Hail Mary

After the fight:
Pete Podgorski (referee): All he said was I quit, I had enough... So I stopped the fight

Polski:

Chwilę przed siódmą rundą:
Pat Nelson: Tommy... Tommy... jeszcze 30 sekund.
Tommy Karpency: Nie dam rady
Pat Nelson (manager): Dasz radę...
Tommy Karpency: Ja nic nie widzę Pat
Pat Nelson: W takim razie daj z siebie wszystko przez 30 sekund
Tommy Karpency Sr. (trener): To jest największa szansa jaką będziesz miał w swoim życiu... zdrowaś Maryjo

Po walce:
Pete Podgorski (sędzia): Powiedział tylko kończę, wystarczy mi... więc zakończyłem walkę.