DIB: CHCIAŁBYM WALCZYĆ Z DONAIREM

Redakcja, fightnews.com

2013-01-01

Mistrz IBF w wadze piórkowej Billy Dib (35-1, 21 KO) przygotowuje się do kolejnej obrony tytułu, w której zmierzy się z Kubańczykiem Luisem Franco (11-1, 7 KO). Australijski pięściarz ma nadzieję, że pod wodzą swojego nowego promotora, 50 Centa, będzie toczyć coraz bardziej prestiżowe pojedynki. „Kid” jest zainteresowany między innymi starciem z najlepszym pięściarzem 2012 roku Nonito Donaire’em (31-1, 20 KO), który nie wyklucza, że w 2013 opuści wagę super kogucią i przejdzie do piórkowej.

- Słyszałem, że Donaire rozważa zmianę wagi. Z chęcią bym się z nim zmierzył. To jeden z najlepszym zawodników na świecie bez podziału na kategorie wagowe i chciałbym przetestować swoje umiejętności w konfrontacji z takim pięściarzem – mówi Dib.

W przyszłości być może również Australijczyk zmieni kategorię wagową i powędruje do super piórkowej. Pochodzący z Sydney zawodnik podkreśla, że mógłby walczyć z każdym z zawodników w tej dywizji, ale wolałby uniknąć starcia z Yuriorkisem Gamboą.

- Gamboa to mój kolega z grupy, nie chciałbym więc taką walką psuć harmonii w zespole. Jestem podekscytowany na myśl o naszej wspólnej pracy. Yuriorkis to niesamowity talent. Gdybym już jednak zmieniał kategorię, mógłbym boksować z każdym z pozostałych mistrzów – twierdzi.