TROUT-ALVAREZ 4 MAJA W LAS VEGAS?

Redakcja, ringtv.com

2013-01-01

Na zaplanowanej na 4 maja gali w Las Vegas, której głównym wydarzeniem ma być walka Floyda Mayweathera Jr (43-0, 26 KO) z Robertem Guerrero (31-1-1, 18 KO), może dojść do jeszcze jednej bardzo ciekawej potyczki. Mistrz WBA w wadze junior średniej i niespodziewany pogromca Miguela Cotto, Austin Trout (26-0, 14 KO), przymierzany jest do konfrontacji z niepokonanym czempionem WBC Saulem Alvarezem (41-0-1, 30 KO).

- Oficjalnie na razie nic nie wiadomo. Musimy czekać na Cotto, który ma jeszcze czas na skorzystanie z klauzuli rewanżu. Dopiero później będą mogły się rozpocząć poważne rozmowy – mówi Trout.

Czas Cotto na podjęcie decyzji w sprawie rewanżu upływa w połowie stycznia. Amerykanin nie ma nic przeciwko kolejnej walce z Portorykańczykiem, ale podkreśla, że wolałby się zmierzyć z Alvarezem.

- Już czas, aby w naszej kategorii był tylko jeden mistrz. Alvarez jest twardy, wyprowadza dużo ciosów, pewnie nie mógłbym go tak łatwo spychać do obrony. Tacy zawodnicy powodują, że dajesz z siebie więcej – twierdzi „No Doubt”.

Można przypuszczać, że również Alvarez z chęcią skrzyżuje rękawice z Troutem. W lutym 2011 roku w Guadalajarze Amerykanin wyraźnie wypunktował starszego brata Meksykanina, Rigoberto Alvarez. „Canelo” oglądał tę walkę przy ringu.