SENIOR: FLOYD ZA MĄDRY DLA GUERRERO

Redakcja, 8countnews.com

2012-12-29

Robert Guerrero (31-1-1, 18 KO) będzie prawdopodobnie rywalem Floyda Mayweathera Jr (43-0, 26 KO) podczas zaplanowanej na 4 maja gali w Las Vegas. Niewykluczone, że niepokonanego Amerykanina będzie do tego pojedynku przygotowywać jego ojciec, Floyd Mayweather Sr. Pięściarz stwierdził niedawno, że jego wujek Roger, z którym trenuje od wielu lat, jest w coraz gorszym stanie zdrowotnym i być może konieczna będzie zmiana na stanowisku głównego trenera.

- Wierzę, że wkrótce znowu będziemy razem trenować. Myślę, że czeka nas jeszcze kilka wspólnych lat. Cokolwiek się działo w przeszłości, to już za nami, czas rozpocząć nowy rozdział. Floyd to jeden z najlepszych zawodników w historii. Joe Louis był mistrzem przez jedenaście lat, a mój syn jest już mistrzem przez siedemnaście [tak naprawdę przez czternaście – przyp.red.]. Przebił osiągnięcie Louisa. Przebił osiągnięcia wszystkich – mówi Senior.

Szkoleniowiec nie ma wątpliwości, że seria Juniora będzie jeszcze długo trwać i „Money” bez problemu upora się w maju z Guerrero. - Floyd wygra. Jest dla niego za mądry. Jak by na to nie spojrzeć, Floyd jest za mądry – twierdzi.

Senior wypowiedział się przy okazji na temat mistrza WBC w wadze lekkiej Adriena Bronera (25-0, 21 KO), który także jest przymierzany do występu na majowej gali. „Problem” często jest porównywany do Juniora, nie tylko ze względu na styl walki, ale i zachowanie poza ringiem.

- Można robić kopie, ale nie można zrobić oryginału. Broner to nie Floyd Mayweather. Ani trochę. To jednak dobry bokser i sądzę, że może kiedyś zbliżyć się do Floyda – uważa trener.