THURMAN PROSPEKTEM ROKU

Piotr Jagiełło, Ring Magazine

2012-12-27

Cztery tegoroczne zwycięstwa przed czasem, w tym bezdyskusyjna wiktoria nad Carlosem Quintaną, zapewniły Keithowi Thurmanowi (19-0, 18 KO) miano najlepszego prospekta 2012 roku w głosowaniu czytelników magazynu The Ring.

24-latek zdobył 32.9 procent głosów. Amerykanin poza wymienionym Quintaną zatrzymał w ostatnich miesiącach ponadto Christophera Fernandeza, Brandona Hoskinsa i Orlando Lorę. Co ciekawe, kariera "One Time’a" była zatrzymana przez kontuzję kostki – w 2011 roku pięściarz z Florydy w ogóle nie wychodził na ring.

Drugie miejsce zajął David Price (15-0, 13 KO). Brytyjczyka za młodzieniaszka wziąć nie możemy, bowiem ma już 29-lat, ale do tej pory, pomimo wyraźnych braków w defensywie, z dużą łatwością radzi sobie z kolejnymi przeszkodami. Brązowy medalista olimpijski uzyskał 29.2 procent głosów.

Na ostatnim miejscu podium umieszczony został Deontay Wilder (26-0, 26 KO). "Bronze Bomber" powstrzymał w przeciągu dwunastu miesięcy sześciu konkurentów, w tym dwóch niepokonanych. W ostatnim występie Wilder znokautował jednym ciosem Kelvina Price’a. Użytkownicy "Biblii Boksu" przyznali mu 17.8 procent głosów.