KUZIEMSKI NIE SPROSTAŁ PASCALOWI

2012-12-15

W walce wieczoru na gali w Bell Centre w Montrealu były mistrz świata federacji WBC w wadze półciężkiej Jean Pascal (27-2-1, 16 KO) w swoim powrocie między liny po 19-miesięcznej przerwie pewnie wypunktował Aleksego Kuziemskiego (23-5, 7 KO) na dystansie dziesięciu rund.

W czwartej odsłonie faworyzowany Kanadyjczyk nabawił się nieprzyjemnej kontuzji barku, jednak pomimo bólu utrzymał przewagę i w szóstym starciu po raz pierwszy rzucił Polaka na deski. Od tego czasu Pascal rządził w ringu niepodzielnie i w dziesiątej rundzie przypieczętował zwycięstwo kolejnym nokdaunem.

Sędziowie punktowali: 100-88, 98-90, 98-90, ale szczególnie wynik z pierwszej karty jest dużym nieporozumieniem. Kuziemski radził sobie w ringu całkiem nieźle i z całą pewnością skradł Pascalowi co najmniej dwie lub trzy odsłony, a mogło być ich nawet więcej, gdyby Polak potrafił utrzymywać pełne skupienie przez trzy minuty każdej rundy.