WASZYM ZDANIEM: PACQUIAO vs MARQUEZ IV

Redakcja, Informacja własna

2012-12-09

Już wkrótce przekonamy się, czy Juan Manuel Marquez (54-6-1, 39 KO) dopnie swego i w końcu pokona Manny'ego Pacquiao (54-4-2, 38 KO). Obydwaj zawodnicy zaliczają się do najlepszych bokserów ostatnich 20 lat. W ich dotychczasowej rywalizacji lepszy bilans ma Filipińczyk, który dwukrotnie minimalnie wygrywał na punkty. Trzecia walka zakończyła się remisem.

Na gali w MGM Grand w Las Vegas zobaczymy także inne ciekawe potyczki. Niepokonani Javier Fortuna (20-0, 15 KO) i Patrick Hyland (27-0, 12 KO) powalczą o tymczasowy pas WBA w wadze piórkowej. Jeszcze ciekawiej powinno być w pojedynku Miguela Vazqueza (32-3, 13 KO) z Mercito Gestą (26-0-1, 14 KO). Meksykański champion federacji IBF kategorii lekkiej ma przed sobą nie lada zadanie, bo niepokonany Filipińczyk kreowany jest przez niektórych na następcę "Pacmana". Na ring powróci także niesamowicie utalentowany Yuriorkis Gamboa (21-0, 16 KO). Genialny Kubańczyk zmierzy się z Michaelem Farenasem (34-3-4, 26 KO), a w stawce ich walki znajdzie się tymczasowy pas WBA w wadze super piórkowej.

Mamy więc przed sobą prawdziwe święto boksu zawodowego - jedno z ostatnich w 2012 roku. Tym z Was, którzy nie zamierzają uciąć sobie drzemki i postanowili czekać do godziny 3:00, kiedy Polsat Sport rozpocznie transmisję z eventu, prezentujemy dotychczasowe pojedynki Pacquiao-Marquez, które w ostatnich dniach przypominaliśmy na Bokser.org.

MANNY PACQUIAO vs JUAN MANUEL MARQUEZ I >>
MANNY PACQUIAO vs JUAN MANUEL MARQUEZ II >>
MANNY PACQUIAO vs JUAN MANUEL MARQUEZ III >>