GAMBOA OTWARTY NA WALKĘ Z BRONEREM

Luis Sandoval, boxingscene.com

2012-11-30

Już 8 grudnia w Las Vegas powróci uważany za jedną z największych nadziei boksu zawodowego Yuriorkis Gamboa (21-0, 16 KO). Przeciwnikiem powracającego po ponad rocznej przerwie "Cyklonu z Guantanamo" będzie Michael Farenas (34-3-4, 26 KO), a stawką starcia będzie tymczasowy pas WBA dywizji super piórkowej. Kibice są żądni starcia Kubańczyka z coraz bardziej popularnym Adrienem Bronerem (25-0, 21 KO), a co sam zainteresowany myśli o idei tego pojedynku?

- To jedna z walk, które chciałbym stoczyć. Słyszałem plotki o tym, że Broner chce spotkać się ze mną w ringu. Nie widzę problemu, damy mu możliwość, w momencie, gdy będę przenosił się do wagi junior półśredniej. Właśnie w tej dywizji możemy się spotkać - powiedział Gamboa.

Gamboa szanuje Amerykanina za umiejętności i podejście do treningów, jednak jego zdaniem Broner nigdy nie spotkał się z tak wymagającym przeciwnikiem jak on.

- Szczerze? Uważam go za dobrego boksera. Walczy, by być najlepszym i tak też trenuje. Nadal jest niepokonany. Ja również jestem dobry i nie zaznałem porażki i prawda jest taka, że on jeszcze nie zmierzył się z kimś mojego pokroju. Widziałem, że Adrien próbuje udawać Floyda. Może próbować, jednak tak dobry nie będzie - zakończył Kubańczyk.