FURY: JESTEM NAJLEPSZY OD CZASÓW LEWISA!

Redakcja, boxingscene.com

2012-11-30

Tyson Fury (19-0, 14 KO) nie ma żadnych wątpliwości, że już wkrótce będzie rządził w królewskiej kategorii i przywróci jej dawny blask, który utraciła po odejściu znakomitych ciężkich z przełomu wieków. Jutro na gali w Belfaście mierzący 206 cm wzrostu prospekt zmierzy się z dawnym pretendentem do tytułu WBC - Kevinem Johnsonem (28-2-1, 15 KO), który trzy lata temu został wysoko wypunktowany przez Witalija Kliczkę (45-2, 41 KO).

- Johnson wróci do domu szczęśliwy z powodu wypłaty, a ja znajdę się na innym poziomie - powiedział Fury w rozmowie z Daily Star. - Jestem najlepszy od czasu Lennoxa Lewisa. Cieszę się, że w końcu znalazł się ktoś, kto odważył się ze mną walczyć. Nie wiem jeszcze, co postanowi Wilitaj, ale będę się bił o zwakowany przez niego pas WBC lub latem zmierzę się z Władimirem.

23-letni olbrzym z Wilmslow kompletnie nie obawia się starszego odekadę Johnsona, który jego zdaniem nie stanowi żadnego wyzwania.

- Johnson to powolny tłuścioch. Przetnę go na pół jednym z ciosów na tułów, nad którymi pracowałem. Ma wielką głowę, więc jak miałbym w nią nie trafiać? - pyta retorycznie perspektywiczny zawodnik.