PRICE CELUJE W CHISORĘ

Redakcja, bbc.co.uk

2012-11-30

Już dzisiaj w swoim rodzinnym Liverpoolu brązowy medalista olimpijski z Pekinu David Price (14-0, 12 KO) skrzyżuje rękawice z doświadczonym Mattem Skeltonem (28-6, 23 KO). Mało kto daje szanse 45-letniemu Skeltonowi, a sam Price snuje już plany na przyszłość. W kolejnym pojedynku mierzący 203 cm pięściarz chciałby się zmierzyć z Dereckiem Chisorą (15-4, 9 KO). Przeszkodą może być fakt, że „Del Boy” wciąż jest zawieszony przez brytyjskie władze bokserskie, a Price nie jest zainteresowany pojedynkiem, który nie będzie sankcjonowany przez British Boxing Board of Control.

- Z logicznego punktu widzenia ta walka miałaby najwięcej sensu. Jak wiemy, David Haye jest zainteresowany tylko jednym pojedynkiem, a Dereck – myślę, że chciałby powalczyć o brytyjski tytuł. To byłby dla mnie krok naprzód i szansa na zdobycia pasa Lonsdale. Jako że jednak chcę go zdobyć, walka musiałaby być sankcjonowana przez BBBofC – mówi Price.

Chisora stracił licencję po tym, jak na konferencji prasowej po lutowej walce z Witalijem Kliczką wdał się w bójkę z Davidem Haye’em. Pięć miesięcy później, walcząc na licencjach luksemburskich, zawodnicy spotkali się na ringu w Londynie – Haye nie dał rywalowi szans, stopując w piątej rundzie.