GERBER DRUGI RAZ ZE SPROTTEM

Piotr Jagiełło, Informacja prasowa

2012-11-29

Michael Sprott (36-19, 17 KO) po raz drugi zmierzy się z Edmundem Gerberem (22-0, 14 KO). Tym razem dwa pięściarskie pokolenia spotkają się 15 grudnia w Norymberdze.

We wrześniu w Bambergu doszło do ich pierwszej potyczki. Wówczas zwyciężył reprezentant Sauerland Event, pokonując Brytyjczyka przez techniczny nokaut w czwartym starciu. Chwilę nieuwagi Sprotta błyskawicznie wykorzystał Gerber i trafił rywala prawym prostym. 37-latek padł na deski, wstał dość pewnie przed upływem dziesięciu sekund, ale sędzia Gerhard Sigl kontrowersyjnie przerwał walkę. Z decyzją nie mógł pogodzić się przegrany, który wdał się nawet w przepychankę z ringowym.

Konsekwencją tego występku było trzymiesięczne zawieszenie Sprotta w prawach zawodnika. Okres karny mija dokładnie w dniu gali.

W walce wieczoru zobaczymy broniącego tytułu mistrzowskiego WBO Arthura Abrahama (35-3, 27 KO). O polski akcent zadba zaś Mateusz Masternak (28-0, 21 KO). Podopieczny Andrzeja Gmitruka stanie do rywalizacji o wakujący pas mistrza Europy w wadze junior ciężkiej z Juho Haapoją (18-2-1, 11 KO).