CIEKAWIE PRZED KRAJOWYM DEBIUTEM HUSARII. NA CZELE EKIPY ROSYJSKIEJ ZWYCIĘZCA SZPILKI

Jarosław Drozd, Informacja własna

2012-11-23

Gdynia z zainteresowaniem oczekuje na debiut Hussars Poland przed własną publicznością. Po premierowym występie w dalekim Meksyku, podopieczni Huberta Migaczewa podejmować będą w morskiej stolicy Polski znakomity Boxing Team Russia, który w ubiegłym sezonie firmowało logo moskiewskiego klubu Dynamo. Goście z Moskwy w sezonie 2011/2012 awansowali aż do finału, gdzie nie sprostali ówczesnej ekipie Michała Olasia, Milano Thunder.

W pierwszej kolejce nowego sezonu, podczas gdy Husaria zdobywała doświadczenie na meksykańskim ringu, zawodnicy rosyjscy, trenowani na co dzień przez Eduarda Krawcowa, boksując swoim drugim składem rozbili ekipę Algeria Deserts Hawks, wygrywając wszystkie pojedynki (w tym dwa przed czasem i jeden walkowerem).

Na ringu w Gdyni nie zabraknie zapewne emocji, co gwarantuje występ takich wschodzących gwiazd rosyjskiego boksu jak np. świeżo upieczony wicemistrz kraju wagi lekkiej, Adlan Abduraszidow (minimalnie przegrał bój o złoto z Dmitrijem Poljanskijem), czy "superciężki" Witalij Kuduchow, który w ubiegłorocznym finale drużynowym stawiał dzielnie czoło Clemente Russo. Jest jeszcze "coś" w karierze 23-letniego Rosjanina, co może skupić uwagę polskich kibiców. 7 lat temu w węgierskim Siofok w finale Mistrzostw Europy kadetów pokonał w 2. rundzie przed czasem (przez przewagę - RSC.O) Artura Szpilkę.

Nasza ekipa również ma swoje atuty. Dla Tomasza Jabłońskiego (na zdjęciu) mecz będzie miał wymiar szczególny - nareszcie będzie mógł zaprezentować swój kunszt bokserski własnej publiczności. Rywal z Moskwy, Aleksander Iwanow, zapewne postawi mistrzowi Polski wysoko poprzeczkę, na czym zapewne skorzystają kibice, którzy oczekują po meczu WSB wielkich emocji. Po raz pierwszy bez kasku i koszulki zaboksuje młody wiekiem, ale mający ogromne doświadczenie z amatorskich ringów, Mateusz Mazik. Atutem pięściarza z Rybnika mogą być występy w europejskiej lidze Boxing One. Zagadką jest forma po powrocie do starej kategorii wagowej (54 kg), w którym to limicie Mateusz nie boksował od 4 lat. Ciekawi jesteśmy również występu zagranicznych pięściarzy Hussars - przede wszystkim Sergieja Kuzmina, który na Białorusi przegrywał ostatnio tylko z doskonałym Sergiejem Karniejewem oraz Adila Aslanowa, który w krótkim czasie błysnął na polskich ringach podczas turniejów z cyklu Grand Prix PZB.

Bezpośrednią transmisje z meczu Hussars Poland - Team Russia obejrzeć będzie można od godz. 21.00 w TVP Sport i na specjalnym kanale Youtube ligi WSB