WILCZEWSKI POPRACUJE Z GŁAŻEWSKIM?

Piotr Jagiełło, Informacja własna

2012-11-19

Wiele wskazuje na to, że Piotr Wilczewski zostanie głównym trenerem Pawła Głażewskiego (18-1, 4 KO). "Głaz" przyznał, że obecnie trwają negocjacje z nowym szkoleniowcem, które niebawem mogą zostać sfinalizowane.

Obóz Pawła zrezygnował wcześniej ze współpracy z Piotrem Pożyczką po gali w Wieliczce, gdzie białostocczanin pokonał jednogłośnie na punkty po trudnej walce Sofiane’a Sebihiego.

"Wilk" w ostatnim czasie pełnił rolę drugiego trenera Mariusza Wacha przed potyczką mistrzowską z Władimirem Kliczką. Wcześniej pomagał chociażby innym pięściarzom grupy Global Boxing oraz podopiecznym Andrzeja Gmitruka (w tym Mateuszowi Masternakowi). Były mistrz Europy przyznał ostatnio w rozmowie z Magazynem Pięściarskim SpaRING, że otrzymuje coraz więcej ciekawych ofert współpracy i jak się okazało, jedna z nich pochodzi od obozu zawodnika grupy Babilon Promotion. 

Głażewski powróci na ring 9 grudnia podczas imprezy w Białobrzegach. Najprawdopodobniej już wtedy zobaczymy w jego narożniku Wilczewskiego. W tej chwili 30-latek jest na etapie sparingów, w przygotowaniach pomagają mu m.in Kamil Szeremeta czy pochodzący z Armenii Karen Sahakyan.