'BRONER WOJOWNIKIEM W PRZECIWIEŃSTWIE DO FLOYDA'

Michael Rosenthal , Ring Magazine

2012-11-19

Michael Rosenthal z magazynu The Ring podsumował wydarzenia minionego weekendu. Za największego zwycięzcę uznał oczywiście Adriena Bronera (25-0, 21 KO), który w przeciągu ośmiu rund zbił na kwaśne jabłko Antonio DeMarco (28-2-1, 21 KO) w sobotni wieczór w Atlantic City. Amerykański ekspert twierdzi jednak, że "Problem" musi jeszcze udowodnić swoją klasę, jeśli chce znaleźć się w gronie największych gwiazd zawodowego pięściarstwa.

- Nie sądzę, by do tej pory Broner zrobił wystarczająco wiele, by wejść do czołowej dziesiątki najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe, włączając w to sobotni brutalny nokaut na Antonio DeMarco. Jego czas nadchodzi coraz prędzej – zakomunikował dziennikarz "Biblii boksu".

23-letni Broner z całą pewnością ma zadatki na zostanie przyszłą legendą pięściarstwa. Pomimo młodego wieku niepokonany gwiazdor ma na swoim koncie już dwa mistrzowskie tytuły – WBO w wadze junior lekkiej i wywalczony w sobotę pas WBC w dywizji lekkiej. Pod względem charakteru przewyższa samego Floyda Mayweathera do którego przecież tak często jest porównywany.

- Zuchwały pięściarz z Cincinnati wydaje się nie posiadać słabości. Jest sprawny, szybki, silny, i w przeciwieństwie do Mayweathera, ma w sobie duszę wojownika. Wolny i łatwy do trafienia DeMarco był stworzony dla Adriena – zakończył Rosenthal.