PASCAL CHWALI KUZIEMSKIEGO

Dave Spencer, fightnews.com

2012-11-06

Jean Pascal (26-2-1, 16 KO) wysoko ocenia umiejętności Aleksa Kuziemskiego (23-4, 7 KO), z którym zmierzy się 14 grudnia podczas gali w Montrealu. Kanadyjczyk twierdzi, że polski pięściarz to większe wyzwanie niż Rosjanin Denis Graczew, z którym w weekend boksował jego lokalny rywal, Lucian Bute.

- Kuziemski ma za sobą znakomitą amatorską karierę, jako zawodowiec dwa razy walczył o mistrzostwo świata. Fakt, że nie jest znany w Ameryce Północnej nie oznacza, że nie jest dobry. Prawdę mówiąc, to lepszy bokser niż Denis Graczew, który w weekend walczył z Bute. Może i Graczew jest twardszy, ale Kuziemski jest lepiej wyszkolony. To naprawdę bardzo dobry pięściarz, po prostu jeszcze nie zaistniał na międzynarodowej scenie. Mógłby zaistnieć, gdyby mnie pokonał, ale nie zamierzam do tego dopuścić – mówi 30-letni Kanadyjczyk.

Dla Pascala walka z Kuziemskim będzie pierwszą od maja 2011 roku, kiedy przegrał na punkty z Bernadem Hopkinsem. Polak po raz ostatni pojawił się między linami w marcu, zwyciężając w Łomży przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Leo Tchoulę.