JUAN DE LEON O PRZYGOTOWANIACH

Redakcja, Nagranie własne

2012-11-05

Zapraszamy na wywiad z trenerem Juanem De Leon, który wspólnie z Piotrem Wilczewski przygotowywał w Dzierżoniowie Mariusza Wacha (27-0, 15 KO) do walki życia. 10 listopada w Hamburgu "Viking" skrzyżuje rękawice z mistrzem WBA, IBF, WBO i IBO w wadze ciężkiej Władimirem Kliczką (58-3, 51 KO).

W naszym wywiadzie trener odnósł się rownież do słów Władimira Kliczki, który bardzo emocjonalnie przyjął brak Emanuela Stewarda w swoim narożniku. Miesiąc temu, gdy legendarny trener był bardzo chory, mistrz wydał specjalne oświadczenie, w ostrych słowach atakując trenera Polaka.

- Dzień po wypowiedzi Władimira, zadzwonił do mnie przyjaciel - mówi trener Juan De Leon. - Władimir musiał mnie źle zrozumieć. Było mi bardzo przykro, gdy dowiedziałem się o chorobie Emanuela, to wspaniały człowiek i mój mentor. To wyjątkowa postać, przyszły członek Galerii Sław, chciałbym osiągnąć kiedyś to, co on. Wypowiedź Władimira, że cieszę się z problemów jego trenera rani moje uczucia. Władimir nie wie, że w trakcie przygotowań z Mariuszem Wachem, gdy byłem tu w Polsce, zmarła moja matka. Jego wypowiedź naprawdę mnie zabolała - powiedział nam trener "Vikinga".