BUTE WYGRAŁ PO TRUDNEJ PRZEPRAWIE

2012-11-04

Po porażce z Carlem Frochem dziś w nocy w dobrym stylu powrócił Lucian Bute (31-1, 24 KO). Były mistrz świata kategorii super średniej powędrował do półciężkiej i pokonał na punkty groźnego Denisa Graczewa (12-1-1, 8 KO), zdobywając tym samym wakujący pas NABF.

Rumun z kanadyjskim paszportem w pierwszych dwóch rundach kontrolował wydarzenia w ringu prawym prostym, bo przecież boksuje z odwrotnej pozycji, ale już od trzeciej Rosjanin coraz częściej zaczął trafiać bezpośrednim prawym krzyżowym. W piątym starciu zranił Bute lewym sierpowym, ale po minutowej przerwie Lucian powrócił w dobrym stylu.

Kolejne dziesięć minut to przewaga Graczewa, który ostrym pressingiem oraz ciągłym atakiem spychał Luciana do defensywy. Bute natomiast doskonale finiszował w ostatniej odsłonie, kilka razy lokując na głowie przeciwnika lewy podbródkowy, bądź lewy hak w okolicach żeber. Po ostatnim gongu sędziowie byli jednomyślni, punktując na korzyść Rumuna 115:113, 116:116 i absolutnie absurdalne 118:110.