HUNTER: SZCZĘKA KHANA NIE JEST PROBLEMEM

Robert Morales, boxingscene.com

2012-11-03

15 grudnia w Los Angeles były mistrz wagi junior półśredniej, Amir Khan (26-3, 18 KO) spróbuje przerwać złą passę dwóch porażek z rzędu, w tym jednej bardzo dotkliwej z rąk mistrza WBC, Dannyego Garcii. Jego przeciwnikiem będzie wywodzący się z dywizji lekkiej niepokonany Carlos Molina (17-0-1, 7 KO).

"King Khan" od niedawna współpracuje z nowym trenerem - Virgilem Hunterem, który według wielu ma być lekiem na problemy w defensywie młodego pięściarza. Jak szkoleniowiec ocenia nowego podopiecznego?

- Problemem Khana nie jest wytrzymałość szczęki i myślę, że udowodnił to już w przeszłości. Potrafił przyjąć bardzo mocne bomby i ustać. Chcę, by był bardziej opanowany. Musi wiedzieć, kiedy może zaatakować, a kiedy moment na atak nie jest właściwy. To było problemem w walkach z Prescottem oraz Garcią, kiedy chciał się odgryźć, a przegrał przed czasem - twierdzi Hunter.

Promotor Khana, Oscar De La Hoya twierdzi, że zatrudnienie Huntera w miejsce Freddiego Roacha było strzałem w dziesiątkę i już niedługo zobaczymy nową wersję tego zawodnika.

- Khan jest świetny w ofensywie. Jego kombinacje, serce do walki... Ten gość po prostu to kocha. Jego defensywa jest jednak niedopracowana. Hunter jest brakującym elementem i myślę, że poukłada on styl Amira, dzięki czemu nasz pięściarz będzie bardziej skuteczny - powiedział szef GBP.