MONTIEL ZAPOWIADA POWRÓT NA SZCZYT

Jake Donovan, boxingscene.com

2012-11-02

Fernando Montiel (48-4-2, 37 KO), były mistrz świata trzech kategorii wagowych, jest przekonany, że wciąż stać go na rywalizowanie z najlepszymi i tytuł w czwartej dywizji. 24 listopada "Cochulito" stoczy pojedynek z Giovannim Caro (24-11-4, 19 KO).

Na początku 2011 roku Montiel był jeszcze zunifikowanym championem dywizji koguciej i znajdował się w szczytowym momencie kariery. Wiele prestiżowych rankingów klasyfikowało go w pierwszej dziesiątce P4P, gdy Nonito Donaire brutalnie zastopował go w wielkim hicie transmitowanym przez HBO.

Zdawało się, że Meksykanin doszedł do siebie. Wygrał łatwo dwie kolejne potyczki, ale potem nieoczekiwanie przegrał z Victorem Terrazasem. Od czasu tej porażki zanotował dwie wygrane, ale zdaniem wielu najlepsze ma już daleko za sobą.

- Jestem przygotowany do powrotu na szczyt - zapewnia 33-letni Montiel. Jeżeli zwycięży w najbliższym występie, być może dobrym pomysłem będzie skonfrontowanie go w końcu z Jorge Arce (61-6-2, 46 KO). W grudniu "Travieso" zmierzy się z "Filipińskim Błyskiem" i prawdopodobnie przegra ten pojedynek, ale jego walkę z "Cochulito" meksykańscy kibice i tak chętnie obejrzą...